7 трав, які можна виростити на балконі

05.07.17 0 392 0

Як приємно посмакувати вітамінним салатом із щойно зірваної зелені або у спеку освіжитися безалкогольним мохіто зі свіжої м’яти… Таке задоволення можна отримати, вирощуючи зелень навіть у звичайній міській квартирі. Спробуйте створити маленький їстівний оазис просто у себе на підвіконні!

Що для цього треба? Горщик або ящик, дренаж, ґрунт, сонячне місце і ваша турбота.

З яких трав почати? Почніть творити свій оазис із невибагливих рослин – розмарину, материнки, кропу, крес-салату, руколи, базиліку, імбиру.

Ємності. Для вирощування зелені краще використовувати неглибокі широкі контейнери, або горщики з глини чи пластмаси.

Ґрунт. Використовуйте готову земляну суміш або підготуйте субстрат самостійно – змішайте порівну чорнозем, пісок і перегній. Не використовуйте землю з городу – вона може бути заражена личинками комах. Ґрунт має бути пухким і добре зволоженим.

Дренаж. Без дренажу коріння рослин може підгнити, тому його треба використовувати обов’язково.

Місце під сонцем . Пряні зелені культури потребують не менше 5 годин сонячного освітлення в день. Для їхнього «житла» слід відвести південну, східну, або південно-східну частину підвіконня чи балкону.

Насіння чи розсада. Вирощувати пряні трави можна як із насіння, так і з розсади. Якщо ви прагнете бути свідком росту своєї рослини від зернинки і на результат готові почекати, тоді купуйте насіння улюблених трав, рекомендоване для вирощування в квартирах. Якщо вас цікавить швидкий результат – беріться за розсаду.

Як садити. На дно контейнера покладіть тонкий шар дренажу, далі трохи ґрунту, полийте водою, щоб ущільнити. За допомогою олівця зробіть невеликі заглибини розміром не більше 1 см. Для кращого росту вимочіть насіння перед посівом у теплій воді кілька днів, періодично її міняючи. Після того, як засієте, викладіть ще один шар ґрунту, але не під саму гору, щоб залишалося місце для поливу. Поки насіння не зійшло, прикрийте ємність поліетиленом, або склом. І чекайте.

Базилік (укр. Васильки́)

Рослина, яка дуже гарно росте в домашніх умовах як влітку, так і взимку. Якщо ви придбали у магазині листя базиліку з корінчиками, то його можна відразу висадити разом із кількома листочками у горщик, і за сприятливих умов сонячного освітлення та регулярних водних процедур, за 50-55 днів (при температурі від 22 до 24°С) ви можете отримати готовий молодий кущик.

Базилік гарно проростає і з держака попереднього куща. Поставте у воду бічні пагони або верхівки з наявного куща на 1-2 тижні, дочекайтеся корінців, а потім висадіть у горщик. Уже через два тижні можна зривати першу зелень. З насіння цю траву вирощувати складніше.

Рукола (рокет, індау, ерука, гусеничник)

Ця рослина із специфічним гірко-кислим смаком для свого комфортного росту потребує добре освітлених місць. Після посіву уже через 5 днів з’являються сходи. Якщо ви посіяли надто густо, через два тижні руколу можна прорідити, а зірвані слабші пагінці чудово підійдуть до вашого салату. Рукола – дрібна трава, тому для того, щоб нею можна було наїстися, краще створити окрему «грядку» для неї, наприклад, у вигляді каскаду вертикальних ємностей. Руколу краще обприскувати, а не поливати, бо вона не любить надмірного зволоження. Ця рослина підвищує рівень гемоглобіну у крові та покращує травлення.

Кріп

Дуже невибаглива рослина. Любить світло і розростається при температурі 3-5°С. Насіння кропу сходитиме швидше, якщо перед посівом його замочити на кілька днів, не забуваючи міняти воду. Садять у нейтральний ґрунт, і вже через місяць можна зібрати перший урожай.

Імбир

Імбир виростити досить просто. Для цього треба висадити шматок кореневища до ґрунту пагонами вгору. Помістити горщик у сонячне місце і добре поливати. Рослина незабаром пустить коріння і пагони. Вигляд імбиру, який росте, може замінити кімнатнурослину.

Розмарин

Цю духмяну траву можна виростити з гілочки, купленої у магазині. Відберіть із пучка найсвіжіші гілочки, делікатно обірвіть нижні листочки і поставте на 6 годин у воду кімнатної температури. Щоб корінець з’явився швидше – додайте у воду трохи меду. Сам корінець розмарин пустить уже в ґрунті. Але для цього 2-3 тижні гілочки слід тримати накритими скляними банками, провітрюючи їх раз на день. Важливо пам’ятати, що розмарин любить дуже зволожений ґрунт. Потім укорінені гілочки можна розсадити по 2-3 у ємність, змайструвавши для цього вертикальну грядку, або помістити на підвіконня.

Орегано (укр. Материнка, з гр. «Радість гір»)

Походить із гірських берегів Середземномор’я, а тому дуже світлолюбна і потребує рясного зволоження. А от щодо ґрунту досить невимоглива, їй підійде земельна суміш майже нейтральної кислотності. Щоб стимулювати ріст рослини, потрібно частіше зривати її листочки. Містить у собі велику кількість антиоксидантів, перевищуючи у цьому чорницю.

Крес-салат

Дуже невибаглива рослина, яку при достатньому зволоженні легко проростити навіть на… господарській губці! Насіння настільки живуче, що після посіву його можна навіть не присипати землею. Паростки мають з’явитися уже через тиждень, а листочки – за кілька тижнів. Проте важливо пам’ятати – крес-салат виростає лише за температури 7- 15 °С. Цікавий факт – ця ніжна трава не любить світла, тому її можна вирощувати у кухонній шафі. Насіння можна висіяти на паперову серветку, якою вкритий контейнер, добре зволожувати і вже через 2-3 тижні до вашого раціону можна буде додати цю траву, яка, до речі, знижує кров’яний тиск, нормалізує роботу шлунка і покращує сон.

Зелений нотатник

  • Створіть власну «композицію» із зелені: садіть в одному великому горщику різні види трав або висаджуйте їх у спеціальних ємностях – вертикальних «кишеньках», що створюватиме ефект каскаду, живої стіни на вашому балконі.
  • Повертайте горщики з культурами раз на тиждень.
  • Общипуйте верхні пагони рослин, щоб вони більше кущилися.
  • Не давайте травам зацвісти, зрізайте їх, як тільки з’являються бутони.
  • Поливайте частіше рослини у глиняних горщиках, аніж у пластмасових.

Також пропонуємо переглянути наше відео про пересаджування рослин, яке допоможе розібратися у тому, як правильно садити рослини, - у тому числі пряні трави, - в домашніх умовах.


Рекомендуем к прочтению также: